rociagniety KPAI 23.07.14p.png
1rozciagn.png
vb zlinai edit.jpg
newsletter.png
Pn
Wt
Śr
Cz
Pi
So
NI
Fundusz Badań i Wdrożeń - podpisanie umowy
grafika
Powiązane galerie
PDF
Drukuj
02-12-2016admin kpai

Fundusz Badań i Wdrożeń – podpisanie umowy

 

W dniu 2 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim została podpisana umowa w ramach Poddziałania 1.2.1 Wsparcie procesów badawczo-rozwojowych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu Fundusz Badań i Wdrożeń. Umowa została sygnowana przez Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pana Piotra Całbeckiego, Wicemarszałka Pana Sławomira Kopyścia oraz Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji Pana Macieja Krużewskiego

 

FBiW realizowany będzie w partnerstwie z regionalną instytucja otoczenia biznesu, jaką jest Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego. W ramach tego projektu będą realizowane dwa moduły wsparcia. Pierwszy, to prowadzenie prac badawczo-rozwojowych przez przedsiębiorstwa, drugi to tzw. bon na patent.

Prace B+R przeznaczone są dla sektora MŚP oraz dużych przedsiębiorstw. Maksymalna wysokość wsparcia wynosi 3 mln złotych. Poziom dofinansowania to maksymalnie 80% kosztów kwalifikowanych.

Drugi moduł, „bon na patent” dedykowany jest wyłącznie mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom. Maksymalna wysokość wsparcia wynosi 68 tys. złotych, a poziom dofinansowania to do 85%.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

 

O wsparcie w ramach Funduszu Badań i Wdrożeń można będzie się ubiegać na zasadzie konkursu.  Ze względu na duże zainteresowanie przedsiębiorców tym projektem, nabór zostanie ogłoszony tak szybko, jak to tylko będzie możliwe.

O szczegółach wkrótce!

Wyślij link mailem
PDF
Drukuj
Powrót
Kontakt