Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców konkursu, którzy wykonali najciekawsze prace:

I. Szkoły podstawowe:
I miejsce – Piotr Wereszczyński, kl. 3b, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha, ul. Nowodworska 17, 85-120 Bydgoszcz, Długopis zmazywalny z wykrywaczem błędów
II miejsce – Mateusz Chmielewski, kl. 1f, Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Młyńska 12, 87-500 Rypin, Maszynka do wiązania butów
III miejsce – Marta Krzyżańska, kl. 6, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu, 88-230, Piotrków Kujawski, Bycz 3, Koto-tłumacz

II. Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – Patryk Wasilewski, kl. 1a, Gimnazjum nr 8 w Zespole Szkół nr 8, ul. Willowa 8, 87-800 Włocławek, Butla gazowa z licznikiem zawartości
II miejsce – Julia Michalska, kl. 1a, Gimnazjum nr 8 w Zespole Szkół nr 8, ul. Willowa 8, 87-800 Włocławek, Świecąca obroża
III miejsce – Kacper Piątkowski, kl. 3 Gimnazjum nr 8 w Zespole Szkół nr 8, ul. Willowa 8, 87-800 Włocławek, Buty wysokoupadkowe

Nagroda Specjalna Jury i „Nowości”
• Marek Rauchfleisz, kl. 5 Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego, ul. Storczykowa 66a, 87-100 Toruń, Mobilny robot zasilany energią kinetyczną (WiRo)

Nagroda Specjalna Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego
• Marcelina Lewandowska, kl. 6 a, Szkoła Podstawowa nr 3, ul. Młyńska 12, 87-500 Rypin, Interaktywny zeszyt
Uzasadnienie: Laureatka przygotowała pracę Interaktywny zeszyt, będącą twórczym rozwinięciem systemu innowacyjnej edukacji obejmującego m.in. tablice interaktywne.

Nagroda Specjalna Prezesa KPAI:
• Kinga Ceglowska, kl. 2 d, Szkoła Podstawowa nr 25, ul. A. Grzymały 11, 85 – 868 Bydgoszcz, Robot, który potrafi robić wszystko co możliwe i niemożliwe.

Dodatkowo Komisja Konkursowa postanowiła przyznać następujące wyróżnienia:

Wyróżnienie za projekty wykorzystujące ICT:
• Martyna Parchimowicz, kl. 3 b, Szkoła Podstawowa nr 6 w Toruniu, ul. Łąkowa 13, 87-100 Toruń, Aplikacja smoczek

Wyróżnienie za pomysły z wyobraźnią:
• Paweł Leśniewicz, kl. 6 sp., Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. L. Wyczółkowskiego, ul. Szkolna 7, 86-011 Wtelno, Wynalazek tworzący jedzenie
• Helena Szubińska, kl. 2 b, Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im. L. Wyczółkowskiego, ul. Szkolna 7, 86-011 Wtelno, Pomysł na wykorzystanie spadających gwiazd

Wyróżnienie za robota wśród robotów:
• Aleksander Kudłacik, kl. 2 b, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy, ul. Sardynkowa 7, 85-435 Bydgoszcz, Inno.elo.samowystarczalnego robota
• Maciej Kosz, kl. 3c, Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Wojciecha, ul. Nowodworska 17, 85-120 Bydgoszcz, Malujący IKS

Wyróżnienie za wykonanie prototypu:
• Maurycy Kopaczewski, kl. 4, Szkoła Podstawowa w Zbójnie, 87-645 Zbójno, Wieszak – przybornik
• Karolina Dominiak, kl. 4, Szkoła Podstawowa w Zbójnie, 87-645 Zbójno, Buda dla psa z panelami słonecznymi
• Jakub Łyko, kl. 5 d, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II, Młyńska 12, 87-501 Rypin, Hełm do komunikacji z obcymi
• Aleksandra Wasilewska, kl. 1 a, Szkoła Podstawowa, Zespół Szkół Integracyjnych im. Powstańców Wielkopolskich, ul. Krzymińskiego 4, 88-100 Inowrocław, Koszyk na orzechy

Wyróżnienie za eko-innowację:
• Milena Jakubowska, kl. 1, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Byczu, 88-230, Piotrków Kujawski, Bycz 3, Odkurzacz planety
• Dominika Ozdarska, kl. 3 c, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy, ul. Sardynkowa 7, 85-435 Bydgoszcz, Innowacyjny wynalazek do pomagania zwierzętom
• Marcel Michalski, kl. 3, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy, ul. Sardynkowa 7, 85-435 Bydgoszcz, Robot napędzany śmieciami

Wyróżnienie za szczególną wrażliwość społeczną:
• Maria Łoboda, kl. 2 b, , Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy, ul. Sardynkowa 7, 85-435 Bydgoszcz, Maszyna do spełniania życzeń biednych ludzi
• Zuzanna Trybuszewska, kl. 3 c, Szkoła Podstawowa nr 64 w Bydgoszczy, ul. Sardynkowa 7, 85-435 Bydgoszcz, Robot pomagający starszym ludziom