Dnia 20 czerwca 2018 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród w III edycji Konkursu zorganizowanego przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacji sp. z o.o. pt. “Mój Innowacyjny Wynalazek”.

Prace dzieci i młodzieży oceniano pod kątem pomysłowości, innowacyjności oraz kreatywności. Nagrody zostały wręczone w trzech kategoriach wiekowych. Szansę na nagrodę miały wynalazki Uczniów z województwa kujawsko – pomorskiego w wieku od 6 do 20 lat. 

Dodatkowo przyznano również nagrody specjalne i wyróżnienia.

 

Poniżej przedstawiamy listę laureatów:

WYRÓŹNIENIA I NAGRODY SPECJALNE

Wyróżnienie za eko-innowację – Nagroda Specjalna Ogrodu Zoobotanicznego w Toruniu

Natalia Kozdój Wciągacz śmieci, III klasa, Szkoła podstawowa nr. 3 w Toruniu, Legionów 210, 87-100 Toruń;

 

Wyróżnienie za szczególną wrażliwość społeczną – Nagroda Specjalna Szkoły Leśnej na Barbarce

Igor Kacprzak Opaska „Turbo Moc” ratująca życie, III klasa, Szkoła podstawowa nr. 3 w Toruniu, Legionów 210, 87-100 Toruń;

Antonina Zielińska Łóżko-zdrowia, III klasa, Szkoła Podstawowa w Janikowie, ul. Michała Kozala 3.

 

Wyróżnienie dla Najmłodszego Wynalazcy – Nagroda specjalna Wydawnictwa Adam Marszałek

Aleksander Ryniecki, Blokowy transporter zakupów, I klasa, Publiczna Szkoła Podstawowa Towarzystwa Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim ul. Chopina 24, 87-700 Aleksandrów Kujawski.

 

Wyróżnienia w kategorii Robotów nad Robotami:

Katrina Ellen Thorsen Automat do kawy – robot sprzątający, V klasa, Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, ul. Łęgska 26;

Karolina Skopińska Robomiś, IV klasa, Szkoła Podstawowa im. Baczyńskiego w Czernikowie, ul. Szkolna 15, 87-640 Czernikowo – nagroda specjalna „Nowości – Dziennik Toruński, Toruń, Kujawy i Pomorze”;

Lena Bielicka Czyścioch i Czyścioszek, III klasa, Szkoła Podstawowa nr. 6 w Toruniu, ul. Łąkowa 13 w Toruniu;

Kacper Zamojski Roboniania III klasa, Szkoła Podstawowa nr. 6 w Toruniu, ul. Łąkowa 13 w Toruniu.

 

Nagroda specjalna Wojskowych Zakładów Lotniczych:

MASGA Maksymilian Król, III klasa gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr. 10 w Toruniu, ul. Bażynskich 30/36, 87-100 Toruń.

 

Wyróżnienie w kategorii Ekologia i tradycja – Nagroda Specjalna Muzeum Etnograficznego im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu

Łukasz Jurkiewicz Widły odrzutowe, I klasa, Technikum Rolnicze przy zespole szkół nr 2 w Golubiu Dobrzyniu.

 

Nagroda Specjalna Wyższej Szkoły Gospodarki:

– Wycieczka do Muzeum Fotografii dla Alicji Kaźmierkowskiej i jej klasy w kategorii Kreatywny wynalazek za Prysznic z funkcją metamorfozy;

– Zajęcia interaktywne w Instytucie Informatyki i Mechatroniki dla Amelii Hypszer i jej klasy w kategorii Wynalazek przyjazny środowisku za Eco bike;

 

Nagroda specjalna Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego

Lena Bielicka Czyścioch i Czyścioszek, III klasa, Szkoła Podstawowa nr. 6 w Toruniu, ul. Łąkowa 13 w Toruniu.

 

Nagrody specjalne Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego:

Natalia Kozdój Wciągacz śmieci, III klasa, Szkoła podstawowa nr. 3 w Toruniu, Legionów 210, 87-100 Toruń;

MASGA Maksymilian Król, III gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu;

Łukasz Jurkiewicz Widły odrzutowe, I klasa, Technikum Rolnicze przy zespole szkół nr 2 w Golubiu Dobrzyniu.

 

NAGRODY GŁÓWNE

Szkoły Podstawowe kl. I-IV

III miejsce w kategorii: szkoły podstawowe – klasy I-IV Marta Matyja Programator pogody, III klasa, Szkoła Podstawowa nr 4 w Chełmnie;

II miejsce w kategorii: szkoły podstawowe – klasy I-IV Maja Czajkowska Szkolny Pomocnik, III klasa, Szkoła Podstawowa nr 3 w Toruniu;

I miejsce w kategorii: szkoły podstawowe – klasy I-IV Natalia Kozdój Wciągacz śmieci, III klasa, Szkoła podstawowa nr. 3 w Toruniu, Legionów 210, 87-100 Toruń.

 

Szkoły Podstawowe kl. V-VII oraz szkoły gimnazjalne

III miejsce w kategorii: szkoły podstawowe – klasy V-VII oraz szkoły gimnazjalne Samowieszająca pralka Joanna Nowakowska, VII klasa, Zespół Szkół Katolickich im. Ks. Jana Długosza we Włocławku, ul. Łęgska 26;

II miejsce w kategorii: szkoły podstawowe – klasy V-VII oraz szkoły gimnazjalne Eco bike Amelia Hypszer, VI klasa, szkoła Podstawowa nr. 41 w Bydgoszczy, ul. Traugutta 12;

I miejsce w kategorii: szkoły podstawowe – klasy V-VII oraz szkoły gimnazjalne MASGA Maksymilian Król, III gimnazjum, Szkoła Podstawowa nr 10 w Toruniu.

 

Wyróżnienia w kategorii szkoły ponadgimnazjalne

Amelia Orfin Marcelina Wnuczyńska Natalia Nowakowska Kask wiedzy, I klasa, Zespół szkół nr 2 w Golubiu Dobrzyniu.

 

Serdecznie podziękowania pragniemy skierować do wszystkich, którzy wsparli naszą inicjatywę:

  • Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Kurator Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Urząd Patentowy RP,
  • Uniwersytet Kazimierza Wielkiego,
  • Wyższa Szkoła Gospodarki,
  • Wojskowe Zakłady Lotnicze,
  • Wydawnictwo Adam Marszałek,
  • Szkoła Leśna na Barbarce – Stowarzyszenie Tilia,
  • Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA,
  • Żywe Muzeum Piernika,
  • Ogród Zoobotaniczny w Toruniu,
  • Nowości – Dziennik Toruński, Toruń, Kujawy i Pomorze”
  • Agencja Reklamowa Gall

 

Poniżej w galerii znajdują się zdjęcia z Gali Konkursu, zachęcamy do zapoznania się z nimi.

 

Już teraz zapraszamy do kolejnej edycji „Mój Innowacyjny Wynalazek 2019”! Liczymy, że w kolejnych odsłonach naszego Konkursu dzieci i młodzież po raz kolejny zachwycą nas swoją kreatywnością i zainspirują do dalszych działań na rzecz rozwoju i innowacji!