Szanowni Państwo!

Za nami IV edycja konkursu „Mój Innowacyjny Wynalazek”.  Dnia 11 lutego 2020 r. w Urzędzie Marszałkowskim odbyło się podsumowanie oraz wręczenie nagród. Celem konkursu była promocja kreatywności, zainteresowanie doskonaleniem umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej pomysł na innowacyjny wynalazek.

Konkurs został objęty honorowymi patronatami Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej oraz Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, a także patronatem medialnym  Nowości Dziennik Toruński,  TVP3 Bydgoszcz oraz PiK Polskie Radio.

Nagrody dla zwycięzców ufundowali również: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Urząd Patentowy, Fundacja Aleksandra Jabłońskiego, Fundacja Amicus UMK, Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA, Urząd Marszałkowski, Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Szkoła Leśna na Barbarce oraz Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu.

Fot. Jacek Kutyba

Nagrody Główne:

Szkoły Podstawowe klasy I-IV:

Miejsce I – „Wybudzacz 2019” – Filip Jeziórski, Szkoła Podstawowa im. Gustawa Zielińskiego w Skępem

Miejsce II – „Kardentos” – Kajetan Blokowski, Szkoła Podstawowa w Węgiersku

Miejsce III – „Ekologiczna Kabina Prysznicowa” – Lena Wieczyńska, Szkoła Podstawowa w Czernikowie

Szkoły Podstawowe  klasy V-VIII

Miejsce I – „Złoty Środek Transportu” – Michael Muranowski, Oskar Grąbczewski, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie

Miejsce II – „Cudowny Preparat Odwracający Rozwój Komórek Rakowych-PJK” – Julian Kiełbowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Lipnie

Miejsce III – „Urządzenie do Wirtualnej Rzeczywistości „Tetvris”” – Julian Kowalski, Szkoła Podstawowa im. Władysława Broniewskiego w Wielgiem

Wyróżnienia w kategorii szkoły ponadpodstawowe

„Pamiętaj o Kluczach” – Bernard Kaczmarek, Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Wyróżnienia:

Za Szczególne Osiągnięcie w Zakresie Design – „Organizer na Biurko” – Igor Chochliński, Szkoła Podstawowa w Janikowie

Za Mobilność Przyszłości – „Samochód Marzeń” – Michał Kuzio, Szkoła Podstawowa Nr 23 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego we Włocławku

Za Wrażliwość Ekologiczną – „Buchacz Brzuchacz” – Marcel Frejter, Szkoła Podstawowa im. ks. Ignacego Posadzego w Gniewkowie

Za Mechanizacje w Produkcji Roślinnej i Ogrodowej – „Zasiewacz Cebulek Ogrodowych” – Natalia Szychowska, Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie

Za Osiągnięcia w Zakresie Robotyki – „Robomietek” – Alicja Tomczyk, Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie

Szczególna Wrażliwość Społeczna w Zakresie Bezpieczeństwa – „Pilot Bezpieczeństwa” –  Filip Musiał, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kpt. Jana Drzewieckiego w Toruniu

Za Szczególną Wrażliwość Społeczną – „Bujaczkometr” – Natalia Falgowska, Szkoła Podstawowa im. K.K. Baczyńskiego w Czernikowie

Za Szczególną Wrażliwość Ekologiczną – „Ekologiczny Jet Pack 2019” – Adam Fierek, Adam Kowalski, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II w Lipnie

Za Pomysł w Zakresie Robotyki – „Robot Noszący Książki do Szkoły” – Natalia Sztramkowska, Szkoła Podstawowa w Czernikowie

Za Pomysł w Zakresie Integracji – „Interaktywny Chodnik” – Hanna Brokos, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Rypinie

Za Energooszczędność – „Niezwyciężony Lampion” – Oliwia Byrska, Szkoła Podstawowa w Sosnówce

Za Innowacje w Codziennym Życiu – „Ujednolicenie” – Agata Wierzbowska, Szkoła Podstawowa w Zelgnie

Za Szczególną Wrażliwość w Zakresie Zdrowia i Ekologii – „Teleporter Energetyczny” – Olaf Kowalski, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Konstytucji 3 Maja w Nakle nad Notecią

Za Szczególną Wrażliwość Społeczną – „Dom w Chmurach – Miejsce dla Wszystkich” – Nadia Sobczak, Szkoła Podstawowa w Janikowie

Newsletter ?