W pierwszym dniu tematyka Sympozjum będzie dotyczyć roli pierwiastka, który, co bardzo prawdopodobne, choć pod inną nazwą, odkrył początkiem XIX wieku Śniadecki (ruten – vestium wg Śniadeckiego), a który używany jest w ultranowoczesnej technologii krystalicznych materiałów optoelektronicznych jako istotna domieszka kryształu. Przedsiębiorców szczególnie zapraszamy drugiego dnia Sympozjum. Podczas drugiego dnia Sympozjum 11.12.2018r. odbędzie się wystawa posterów prezentujących granty przedwdrożeniowe z projektu inkubator innowacyjności+. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy (Lider utworzonego Konsorcjum) oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy realizowały przez ostatnie dwa lata wspólny projekt pn. „Inkubator Innowacyjności +”. Obie uczelnie dostały na ten cel prawie 3,8 mln zł z Unii Europejskiej z programu realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego pn. „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach” w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 (Działanie 4.4).

Więcej informacji oraz szczegółowy program: http://www.utp.edu.pl/pl/nauka-i-badania/konferencje-naukowe/1552-where-jedrzej-sniadecki-met-jan-czochralski

Sympozjum zorganizowano w ramach idei pod nazwą: JĘDRZEJ ŚNIADECKI i JAN CZOCHRALSKI – WIELCY SYNOWIE REGIONU KUJAWSKO-POMORSKIEGO. BADANIA STOSOWANE NA RZECZ SPOŁECZNOŚCI LOKALNEJ – W STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Wydarzenie jest wspierane przez Bank Pekao i objęte zostało honorowym patronatem Marszałka województwa kujawsko-pomorskiego.

Newsletter ?
Skip to content