Młodzi wynalazcy i innowatorzy z całej Polski zaprezentowali swoje projekty konkursowe, a Jury zadecydowało, które z nich przejdą do krajowego finału Konkursu Naukowego E(x)plory.

Specjalne wyróżnienie od Prezesa Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji sp. z o.o. otrzymała grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chełmży za projekt „Multiplikatywność indeksów punktów na okręgu i wielokątach foremnych. Algorytmy i zastosowanie biznesowe”. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Pełna lista projektów prezentowanych na festiwalu dostępna tu: http://www.explory.pl/wydarzenia/2019/regionalny-festiwal-naukowy-explory-w-toruniu,85

Konkurs Naukowy E(x)plory skierowany jest do młodzieży w wieku od 13 do 20 lat. Składa się z trzech etapów. Pierwszym z nich, jest zgłoszenie innowacyjnego projektu poprzez wysłanie formularza online. W tym roku zgłoszono łącznie 174 projekty. 144 przeszły do drugiego etapu – regionalnych eliminacji w 5 miastach: Szczecinie, Wrocławiu, Toruniu, Łodzi i Podzamczu koło Kielc. W każdym z tych miast, młodzi naukowcy rywalizują o miejsce w finale Konkursu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się w dniach 23-25 października w Gdyni. Podczas finału Jury wybierze najlepsze pomysły, a ich autorzy zostaną nagrodzeni stypendiami w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 tysięcy złotych, ufundowanymi przez Grupę LOTOS S.A. Młodzi innowatorzy otrzymają również szansę na rozwój swoich projektów podczas staży i programów mentorskich m. in na największym na świecie naukowym konkursie dla młodzieży – Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych, konkursie INFOMATRIX w Rumunii oraz targach młodych naukowców z całej Europy – Expo Sciences Europe w Rumunii.

Newsletter ?
Skip to content