Jak co roku jesteśmy Partnerem, a zarazem uczestnikiem kolejnej edycji Festiwalu Naukowego E(x)plory, który odbędzie się 13 kwietnia 2018 roku w Bydgoskim Centrum Targowo – Wystawienniczym. Serdecznie zapraszamy

Festiwal jest flagowym przedsięwzięciem Fundacji Zaawansowanych Technologii, łączy on młodych naukowców i autorytety naukowe, start-up’y oraz duże przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe i instytucje publiczne, media ogólnopolskie i regionalne, szkoły, edukatorów i najlepsze uczelnie wyższe, duże miasta i małe miejscowości. E(x)plory to największa w Polsce inicjatywa wpierająca utalentowaną młodzież w realizacji innowacyjnych projektów naukowych oraz promująca ich osiągnięcia na arenie międzynarodowej.

E(x)plory jest programem, który odkrywa naukowe talenty. Od 2012 roku udało się stworzyć społeczność ponad 800 młodych naukowców, którzy zgłosili do konkursu 682 projektów naukowych. 57 młodych naukowców reprezentowało Polskę na międzynarodowych konkursach naukowych, 72 naukowców otrzymało pomoc przy skomercjalizowaniu i rozwijaniu swoich projektów, dzięki stażom i programom monitoringowym.

W ramach E(x)plory organizowane są wydarzenia, które popularyzują naukę, innowacje, a także stwarzają możliwości poznania młodych i twórczych naukowców z inwestorami. Do tej pory zorganizowaliśmy 22 festiwale naukowe w różnych miastach Polski, w których wzięło udział łącznie 17 450 pasjonatów nauki, odbyło się 525 warsztatów i pokazów naukowych.

E(x)plory tworzy społeczność innowatorów i naukowców i innowacyjnego biznesu, dając im przestrzeń dla rozwoju pomysłów i projektów. W tym celu organizujemy Kongresy E(x)plory, podczas których młodzi innowatorzy, dojrzałe startupy, inwestorzy mogą się spotkać i nawiązać relację biznesową. Wydarzenia mają szansę stać się źródłem wielu inspiracji. Do tej pory w kongresach E(x)plory uczestniczyło 500 innowatorów. Program E(x)plory jest stale wspierany przez blisko 60 partnerów.

 

Podczas festiwalu odbędzie się również Konkurs Naukowy E(x)plory. Konkurs jest skierowano do dzieci i młodzieży, dlatego wszystkich Państwa, którzy chcieliby zarazić najmłodszych swoimi pomysłami oraz ciekawymi urządzeniami/produktami, które mogłyby zainteresować uczestników, zapraszamy do kontaktu i wspólnego udziału w tym wydarzeniu. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny do dnia 06.03.2018 r. pod numerem telefonu : 56 661 17 11.

 

Więcej informacji o wydarzeniu: http://www.explory.pl/wydarzenia/2018/regionalny-festiwal-naukowy-explory-w-bydgoszczy,64

Newsletter ?
Skip to content