Zapraszamy do zapoznania się z materiałem z wczorajszej konferencji poświęconej konkursowi „Mój innowacyjny wynalazek”. Konferencja poświęcona była III edycji konkursu „Mój innowacyjny wynalazek”.  Został on objęty honorowymi patronatami Marszałka Województwa Kujawsko – Pomorskiego oraz Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej.
Celem konkursu jest promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszej pracy przedstawiającej pomysł na innowacyjny wynalazek.

Poprzednie edycje konkursu „Mój innowacyjny wynalazek” udowodniły, że w dzieciach i młodzieży z naszego regionu tkwi potencjał, który dzięki takim konkursom pozwoli docenić ich kreatywność i pomysłowość. Wśród prac z wcześniejszych edycji konkursu znalazły się między innymi: maszynka do wiązania butów, długopis zmywalny z wykrywaniem błędów, koto-tłumacz, a także robot do robienia rzeczy niemożliwych.

Material video: https://bydgoszcz.tvp.pl/37229495/wymysliles-wynalazek-zglos-go-do-konkursu

Więcej o konkursie: https://kpai.pl/moj-innowacyjny-wynalazek/iii-edycja-konkursu-moj-innowacyjny-wynalazek/

Ponadto, we wczorajszej rozmowie dnia w Telewizji Bydgoszcz, Prezes Kujawsko-Pomorskiej Agencji Innowacji sp. z o.o. Maciej Krużewski, opowiadał o pozycji Polski i regionu w rankingu innowacyjności oraz odpowiadał na pytanie czy uczymy myśleć innowacyjnie?

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem dostępnym pod tym linkiem: http://bydgoszcz.tvp.pl/37233727/16052018

Newsletter ?
Skip to content