Czwartek 13 września dla kilkudziesięciu ludzi biznesu ze Stowarzyszenia Przedsiębiorców Kujaw i Pomorza zaczął się od spotkania na temat regionalnego ekosystemu innowacji i wspierających go funduszy, którymi dzięki proinnowacyjnej polityce Samorządu Województwa dysponuje KPAI. Na zaproszenie Prezesa SPKiP Pana Wojciecha Świtały, organizatora i gospodarza cyklicznych spotkań w bydgoskim hotelu „Słoneczny Młyn”, prezes naszej Agencji Maciej Krużewski oraz Henryk Tomaszewski i Michał Żurowski zaprezentowali kilkudziesięciu przedsiębiorcom całą paletę ideę funkcjonowania i działań KPAI.

Prezentacja, a po niej także wymiana opinii, objęła formy wsparcia rozwoju biznesu oparte zarówno o środki bezzwrotne z Funduszu Badań i Wdrożeń, do których kolejne nabory zostaną ogłoszone w październiku br., jak i  zupełnie nowe możliwości korzystania z niskooprocentowanych pożyczek oraz ofertę zainwestowania – z pożytkiem dla firm, ale też dla kreatywnych uczniów, studentów i ich naukowych opiekunów – w „Fabrykę Pomysłów” oraz w coroczną, adresowaną do najmłodszych (jej kolejna edycja w 2019 roku) akcję „Mój innowacyjny Wynalazek”.

Wysoko sobie ceniąc możliwość takiego bezpośredniego dotarcia do zgromadzonych w jednym miejscu i czasie przedstawicieli biznesu, dziękujemy za zaproszenie, licząc na to, że spotkanie w „Słonecznym Młynie” zaowocuje konkretnymi formami wsparcia KPAI dla podnoszących swoją konkurencyjność firm z naszego regionu. Po to jesteśmy…

Newsletter ?
Skip to content