W dniach 3-4 kwietnia, w Toruniu odbyło się najważniejsze wydarzenie gospodarcze w województwie kujawsko-pomorskiem jakim jest Welconomy. Jest to już 30. edycja forum ekonomicznego. Podczas sesji inauguracyjnej marszałek Piotr Całbecki odebrał z rąk dr Jacka Janiszewskiego, pomysłodawcy wydarzenia, statuetkę XXX-lecia Welconomy.

W toruńskim forum ekonomicznym uczestniczą dyplomaci, naukowcy, biznesmeni, dziennikarze, eksperci – którzy uczestniczą w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych. 

Wydarzenie jest objęte patronatami honorowymi wiceprezesa Rady Ministrów ministra rolnictwa i rozwoju wsi Henryka Kowalczyka, a także Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Ministerstwa Finansów oraz marszałka województwa kujawsko-pomorskiego. 

Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji również była gościem forum i wzięła udział w panelu prowadzonym przez przewodniczącą sejmiku województwa Elżbietę Piniewską pod nazwą „Być jak…młody Kopernik” podczas, którego omawiane były możliwości w edukacji, jakie mają przed sobą młodzi ludzie w regionie oraz w jaki sposób najzdolniejsza młodzież może rozwijać swoje pasje i zainteresowania.

Przypomnijmy, że Kujawsko-Pomorska Agencja Innowacji również ma w swoim dorobku cztery edycje konkursu dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Mój Innowacyjny Wynalazek”. Celem konkursu jest promocja kreatywności wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie doskonaleniem ich umiejętności technicznych, podniesienie poziomu innowacyjności w województwie kujawsko-pomorskim oraz wyłonienie najlepszej pracy konkursowej przedstawiającej pomysł na innowacyjny wynalazek. W tym roku przewidziana jest realizacja kolejnej edycji konkursu, o czym będziemy informować na naszym profilu FB oraz stronie internetowej www.kpai.pl

Newsletter ?
Skip to content