Ogłoszony przez nas konkurs tym razem cieszył się większym zainteresowaniem niż poprzednie nabory. Już niedługo dowiemy się, które przedsięwzięcia otrzymają wsparcie w ramach realizowanego projektu grantowego. Przedsiębiorcy z Bydgoszczy i Torunia złożyli łącznie sześć wniosków o dofinansowanie bardzo ciekawych i wartościowych przedsięwzięć, których realizacja może przyczynić się do wzrostu innowacyjności województwa kujawsko-pomorskiego i rozwoju gospodarczego całego regionu.

Przedsiębiorcy starają się o dofinansowanie ochrony swoich przedsięwzięć w takich branżach jak produkcja specjalistycznych urządzeń medycznych, tworzenie nowatorskich informatycznych systemów obliczeniowych, czy ornamentyka artykułów dekoracyjnych.

 

„Patenty, wzory przemysłowe i wzory użytkowe mają coraz większe znaczenie dla budowania przewagi konkurencyjnej przedsiębiorców na rynkach krajowych, europejskich i globalnych. Działanie uruchomione przez Kujawsko-Pomorską Agencję Innowacyjności, dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2014-2020 ma na celu ułatwienie im dostępu do środków europejskich, które pozwolą sfinansować koszty związane z wydatkami na dokonanie stosownych zgłoszeń do krajowych i międzynarodowych instytucji zajmujących się ochroną własności intelektualnej i przemysłowej” – mówi dr Przemysław Osóbka, menedżer odpowiedzialny w Kujawsko – Pomorskiej Agencji Innowacji m.in. za konkurs „Bon na patent”.

Więcej w artykule: http://www.pomorska.pl/strefa-biznesu/pieniadze/a/25-miliona-zlotych-dla-kujawsko-pomorskich-firm-z-kpai,13150054/

Newsletter ?
Skip to content